Shtohen rastet me koronavirus në Shkodër, në spitalin rajonal rezultoi negativ, kur e dërguan në Tiranë…

| 10:36
SHPËRNDAJE
 

spitali-shkoder

Një tjetër rast pozitiv ndaj COVID-19 në Shkodër. Një person nga Puka ka rezultuar i prekur nga koronavirusi.

Personi, identiteti i të cilit nuk dihet, ka qenë i shtruar në spitalin e Shkodrës, në repartin e Infektivit dhe pasi ka kryer tamponin, ka rezultuar negativ, raporton korespondenti i Panorama.

Më pas është dërguar në Tirane dhe pas skanerit ka rezultuar pozitiv.

Pas këtij rasti po bëhen analizat e stafit mjekësor, mjek dhe infermier në spitalin e Shkodrës që kanë pasur kontakte me këtë shtetas.

harta e Shqipeirse rastet e prekura me 23 mars 123 te infektuar

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.