Shqiptarit pjesë e një bande kriminale të drogës i kapen rreth 200 mijë paund, makina të shtrenjta dhe…

| 20:12
SHPËRNDAJE
 

Dy vetura të nivelit të lartë janë kapur nga oficerët që po hetojnë një anëtar të një bande shqiptare, të dyshuar për trafik droge dhe trafikim të njerëzve.

GardaCABRaidsDec2019_large

Mijëra para, kokainë dhe një orë e shtrenjtë u mor nga Byroja e Pasurive Kriminale gjatë pesë kërkimeve në Dublin dhe Wicklow këtë mëngjes.

Askush nuk është arrestuar, por hetuesve u është dhënë leja të ngrinë 190,000 € në llogaritë bankare të lidhura me të dyshuarin. Hetimi është përqendruar tek një individ, anëtar i dyshuar i një bande të krimit të organizuar shqiptar, i përfshirë në shitjen dhe furnizimin e drogave të kontrolluara, kontrabandës dhe trafikimit të personave.

Pesë kërkime janë kryer gjatë operacionit në Dublin, duke kapur rreth 500 paund kokainë, shuma e parave të gatshme prej rreth 12,000 10 dhe 10,000 €, një orë Hublot, një veturë 131 Audi A5, një veturë 142 Mercedes C Class si dhe pajisje të tjera.

/S.Ll/Panorama/

 

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.