Shqiptarit i vënë prangat në aeroport, sa ishte kthyer nga Tirana. Ja pse kërkohej në Itali

SHPËRNDAJE

Arrestohet nga policia italiane një shqiptar 25-vjeçar i kerkuar si pjese e nje bande qe shfrytezonte vajzat per prostitucion.

arrestim-karabinieri

Mediat italiane shkruajne se shqiptari, emri i te cilit nuk behet i ditur u prangos ne aeroportin e Torinos, sapo kishte mberritur me avion nga Tirana.

Hetimet per banden ne te cilen bente pjese 25-vjecari kishin nisur qe ne vitin 2016, pas denoncimeve te bera nga disa vajza, te cilat ishin kercenuar me vdekje nese nuk u bindeshin tutoreve.

Hetimet zbuluan ne ate kohe aktivitetin kriminal te grupit dhe faktuan me prova akuza per 11 shqiptare, te cilet merreshin me trafikun e femrave dhe nxjerrjen e tyre ne rruge per prostitucion.

Femrat ishin kryesisht shqiptare. Policia italiane nderkohe vijon kerkimet edhe per tre shqiptare te tjere, por pa dhene detaje rreth identitetit te tyre.

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.