Shqiptari i dyshuar e ndoqi çiftin si hije për ditë të tëra pa u kuptuar deri në momentin e vrasjes/ Detaje nga plani “satanik”

Oct 13, 2020 | 21:57
SHPËRNDAJE

Informacion i ri del në dritë për mënyrën se si shqiptari krijoi planin për të vrarë çiftin greko-ukrainas.

loutrakicombo-1200x900

Sipas mediave greke, vrasësi i Loutraki bëri një udhëtim të rrufeshëm nga Mykonos, në mënyrë që të vriste ish-partneren e tij dhe të dashurin e saj të ri.

Për të paktën dy javë, burri duket se është larguar nga ishulli i Mykonos duke u transferuar në Loutraki dhe të monitorojë nga afër lëvizjet e gruas së pasur, me të cilën ishte ndarë kohët e fundit.

Njeriu, i cili sipas hetimeve të policisë është autori numër një i vrasjes së dyfishtë, ishte takuar me 43-vjeçaren që nga koha kur ata të dy jetonin në Mykonos.

LOUTRAKI-1-1200x845

Pas ndarjes, ai kishte vendosur të hakmerrej. Kështu që duke zbatuar planin e tij, shqiptari udhëtoi nga Mykonos në Loutraki, në mënyrë që të monitoronte lëvizjet e saj. Që në momentin e parë, siç tregojnë hetimet, ai e kuptoi se diçka po ndodhte mes saj dhe farmacistit, si rezultat i së cilës urrejtja e tij për të u rrit edhe më shumë.

Për periudhën deri në vrasjen e dyfishtë, autori i krimit që ende kërkohet nga policia, kishte arritur të bëhej hija e tyre, ndërsa ata nuk kishin kuptuar asgjë.

Ndërsa çifti ishte në qytetin Loutraki, vrasësi e dinte mirë se nuk mund të bënte as lëvizjen më të vogël kundër tyre, pasi shanset për ta gjetur dhe arrestuar ishin të mëdha, kështu që ai priti derisa të dy të bënin një gabim; të vizitonin shtëpinë e pushimeve të gruas në Flambouro. Prej andej ai kishte llogaritur se mund të shpëtonte më lehtë, për shkak të zonës së largët dhe deri më tani, ia ka arritur qëllimit.

loutrakidolofonia7-675x1200

Që nga momenti kur çifti ishte në shtëpinë e vogël, autori i krimit zbatoi planin e tij kriminal. Ai donte të bënte çdo përpjekje për t’i kapur në vend dhe madje edhe në gjumë në mënyrë që të mos kishin kohë të reagonin.

Në të njëjtën kohë, siç u gjet nga eksperti mjekësor i cili kreu autopsinë e çiftit fatkeq, autori i qëlloi me një mjet bujqësor ose hanxhar dhe më pas i la të mbuluar me gjak dhe mbylli derën me një dry.

Në fakt, ai dyshohet se kontrolloi shtëpinë në mënyrë që të drejtojë “motivin e grabitjes”, në një përpjekje për të fshehur gjurmët e veprës së rëndë që kreu.

loutrakidolofonia2

I dyshuari është akuzuar për grabitje dhe drogë dhe ka vuajtur një dënim me burg. Ai u la i lirë me kusht rreth tre vjet më parë dhe që atëherë nuk është pikasur nga autoritetet.

Ndërkohë, policia është në pritje të përfundimit të testeve laboratorike, gjurmëve të gishtave dhe ADN-së, në mënyrë që të identifikojë saktësisht autorin e krimit, shkruan Newsit.gr

Sidoqoftë, sipas informacioneve, duket se në të kaluarën e afërt çifti, në këtë rast gruaja fatkeqe dhe i dyshuari shqiptar i shënuar për vrasjen, kishin probleme serioze në marrëdhëniet e tyre, ndoshta për shkak të natyrës shtypëse të të dyshuarit kryesor. Gruaja iu drejtua policisë pak muaj më parë duke kërkuar ndihmë, por më pas u pendua.

LEXO EDHE: 

Detaje të reja nga vrasja mizore e çiftit në Greqi. Mediat greke: 45 vjeçari shqiptar dyshohet se…

Shqiptari masakroi me hanxhar çiftin e biznesmenëve/ Zbardhet dëshmia e nënkryetarit të Bashkisë: Gruaja bleu një tokë për të ndërtuar një shtëpi. Synonte…

 

 

 

© Panorama.al

Te lidhura