Shqipëria “zgjohet” nga tre lëkundje tërmeti! Ja magnitudat dhe epiqendrat

Apr 5, 2021 | 9:14
SHPËRNDAJE

termetiTre tërmete kanë goditur vendin tonë gjatë mëngjesit të sotëm. Sipas EMSC, lëkundja e parë sizmike është regjistruar në orën 04:39. Ky tërmet ka pasur një magnitudë 3.3 të shkallës rihter dhe është ndjerë në disa zona. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 14 kilometra në veri të Durrësi dhe kishtë një thellësi prej 2 km.

Ndërkohë rreth orës 05:02 të mëngjesit është regjistruar një tjetër tërmet. Kësaj here me epiqendër 21 km në jug-perëndim të Tepelenës. Lëkundja sizmike ka qenë 3.4 e shkallës rihter.

Ndërkohë 10 minuta më vonë një tërmet më i lehtë është regjistruar në 16 km nga Gjirokastra. Magnituda ishte e shkallës 2.5 rihter dhe me një thellësi 2 km.

termet1 termet2 termet3 termete

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.