“Shpresoj të preken nga koronavirusi dhe të vdesin të gjithë”- Profesoresha amerikane shokon me deklaratën për mbështetësit e…

| 11:23
SHPËRNDAJE
 

Një profesore kolegji është pezulluar nga puna, pasi gjatë një ore në internet, tha midis të tjerash se shpresonte që mbështetësit e Presidentit Trump t’i kapte COVID-19 dhe të vdisnin para ditës së zgjedhjeve.

33357280-8749217-image-a-8_1600466857209

Universiteti Marshall në Huntington, West Virginia, tha të premten se ishte në dijeni të një ‘deklarate haptazi politike’ të bërë nga Asistent Profesor Jennifer Mosher gjatë një seance të fundit në klasë.

Pamjet e komenteve të Mosher u shpërndanë në mediat sociale të mërkurën pasi një student kapi momentin gjatë mësimit.

Në klip, Mosher pretendohet se shprehu zhgënjimet për njerëzit që morën pjesë në tubimet e fushatës së Trump në vitin 2020 dhe që nuk mbanin maska ​​të rekomanduara për fytyrën.

Unë jam bërë tipi i personit ku shpresoj që të gjithë ta marrin atë dhe të vdesin. Më vjen keq, por kjo është aq zhgënjyese sa nuk di çfarë të bëj tjetër ‘, thotë Mosher.

Ju nuk mund të debatoni me ta, nuk mund të flisni mirë me ta. I thashë dikujt dje ‘shpresoj që të gjithë të vdesin para zgjedhjeve’. Kjo është shpresa e vetme shpëtuese që kam tani”.

Mosher më pas shtoi se ajo ‘nuk duhet të flasë politikisht’ në fund të klipit. Historia u raportua për herë të parë nga WOWK-TV .

Megjithëse klipi nuk tregon Mosher duke referuar në mënyrë specifike mbështetësit e Trump, ajo përmend një ngjarje të mbyllur së fundmi ku të pranishmit nuk kishin maska ​​për fytyrën.

Kohët e fundit, Trump organizoi një tubim të fushatës së brendshme që mblodhi mijëra brenda një fabrike prodhimi në Las Vegas, ku shumë pak njerëz vunë pajisjet mbrojtëse.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.