Shpërthimi në fasonerinë në Tiranë, detaje nga ngjarja! Një person me biçikletë vendosi lëndën plasëse dhe u largua, ç’dëshmoi biznesmeni italian

May 26, 2023 | 13:02
SHPËRNDAJE

Detaje te reja janë zbardhur nga shpërthimin me tritol në një fasoneri në Tiranë.

fasoneri tirane

Burime për Panorama TV, bëjnë me dije se autori i ngjarjes, është afruar me biçikletë, ka vendosur lëndën plasëse dhe më pas është larguar.

Pronari i fasonerisë, biznesmeni italian Roberto Bingaido deklaroi në polici konkurrenca mund të jetë shkak për shpërthimin.

Burime nga grupi hetimor thonë se pista kryesore e hetimit është ajo e një kërcënimi të biznesmenit italian.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura