Shoferi pa rrip sigurimi dhe me celular në dorë i kaloi para syve, pezullohet nga detyra efektivi i policisë që e shpëtoi nga gjoba

Feb 1, 2023 | 21:43
SHPËRNDAJE

Një efektiv policie me iniciale I.Ç. është pezulluar nga detyra pasi nuk ka gjobitur një drejtues automjeti i cili po lëvizte pa rrip sigurimi dhe me celular në dorë.

1200-630-pol-rrugore-1

Ky drejtues automjeti e ka postuar videon në rrjetet sociale. Tashmë ndaj efektivit të policisë ka nisur edhe një hetim disiplinor për shkelje të rëndë.

Njoftimi i policisë

Pas publikimit në rrjetet sociale, të një videoje në të cilën shfaqet një drejtues mjeti i cili përdorte celularin gjatë drejtimit të automjetit dhe pa vendosur rripin e sigurimit, ndërkohë që punonjësi i Policisë e konstatoi por nuk i vendosi masë administrative në përmbushje të detyrave funksionale, Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Fier ka pezulluar menjëherë nga detyra inspektor I. Ç., me detyrë punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Lushnjë.

Njëkohësisht, Drejtoria e Standardeve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ka nisur ecurinë disiplinore ndaj punonjësit të Policisë, për shkelje të rëndë.

Drejtoria Vendore e Policisë Fier falënderon mediat dhe qytetarët që denoncojnë raste të abuzimit me detyrën të punonjësve të Policisë duke i garantuar për reagim të menjëhershëm.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura