Shkrimtarja e njohur e zhgënjyer nga Rama: Shqipëria bastion droge, politikanët kur janë në pushtet…

SHPËRNDAJE

Shkrimtarja e njohur Elvira Dones ne nje rrefim te gjate per portalin “Der Bund”, teksa flet per jeten e saj dhe krijimtarine, nuk fsheh edhe pesimizmin per rrugen e Shqiperise ne Bashkimin Evropian.

dones

E njohur per deklaratat e saj te hapura dhe shume kritike gjate qeverisjes se Berishes, se fundi, pa permendur emra, shprehet e zhgenjyer edhe nga puna aktuale e politikaneve shqiptare ne pushtet.

Sipas saj, pranimi i Shqiperise në BE do të duhet të presë, pasi si thote ajo, qeveria është e korruptuar.

“Shqipëria është një bastion i tregtisë së marijuanës dhe kokainës dhe politikanët kanë vetëm një qëllim kur ata janë në pushtet: pasurimi personal. Pa marrë parasysh se çfarë cilet janë ata”-thote ajo.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.