Shkon në 132 numri i të infektuarve me koronavoirus në Kosovë, 6 raste të reja sot

| 21:48
SHPËRNDAJE

Ka shkuar në 132 numri i personave të infektuar me koronavirus në Kosovë, ku 6 raste të reja janë konfirmuar ditën e sotme.

Sot janë testuar 105 mostra në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare, të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga rastet në terren.

kosove

Rastet pozitive janë raste kontakti, katër prej të cilave janë nga fshati Llugagji i Pejës, një në Pejë dhe një i karantinuar.

Po ashtu  6 persona kanë lënë spitalin, shifër kjo që në total e çon numrin e të shëruarve në 16 gjithsej, ndërsa vendi numëron 1 viktimë.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.