‘Jago të shpifur, që mbani erë leku’, e dashura e Izet Haxhisë akuza ‘mikut’ të tij dhe një mesazh për Zylfie Haklajn: U mashtrove…

SHPËRNDAJE

Akuzat mes dy miqve dikur, Izet Haxhisë dhe Romeo Karajat, vijojnë. Në një status në Facebook të Izet Haxhisë janë hedhur akuza ndaj juristit dhe autorja, sipas asaj që shkruhet, është e dashura e Izetit, Erjona.

Akuzat, madje kalojnë edhe në çështje të jetës personale.

Ajo ka një mesazh edhe për Zylfie Haklajn: Ti Zylfie Haklaj, u mashtrove pa asnje qendrese, kunder njeriut qe shkaterroi jeten per te mos te tradhetuar.. Gjyqi do behet! Asnje s’do kursehet! As ti, Ismet… Per gjera qe ti i di mire!

1536164321_268618

Statusi i plotë

Shikoni se si e trajton Romeo Kara mua dhe Izet Haxhine!
I cili eshte ne izolim, dhe nuk mund te
me mbroje nga keta vemje qe shpifin dhe sulmojne dashurine e tij! Po keta nuk njohîn as nder, as Kanun, Apo jo, Romeo Kara, kur shkoje ne pushime ne Turqi tek Izeti, me gruan e pare, nderkohe qe ishe me te dyten?
Te me quash mua kerme, dhe Izetin kokeloqe, ti diskretiton thjesht vetveteven tende te pavlere, sepse burgun po e ben Izet Haxhia e jo ti, qe kerkove ndihme nga shteti se te shkuan shtate! Ku i ke provat qe une kam qene me Argiten? Ku i ke provat qe une kerkova dosjen? O i mjeri ti, qe te iku dhe ai pak publicitet qe i beje vetvetes tende te kalbur, ne saje te Izet Burrit! Ti guxon te quash Izetin te shitur, more vemje jarganjosese?
Bashke me IsmetHaxhia, e me Ed Alikaj bashke? Po ju jeni ca krimba te ndyre! Dhe ti Ismet Haxhia,mos me bej te te publikoj gjithe msg e motra e te tua, se si nuk i cove nje shishe uje tet vellai ne burg, me arsyen e gjynafqarit, qe jeton vetem me nje pension… Kam cdo gje.. Dhe kjo eshte me e vogla… Sepse nese Izetîn nuk e degjon asnje prokuror, mua s me ndalon kush te denoncoj krime te pazgjidhura ende… Mendohu mire, para se te shesesh tet vella per nke grusht interesi! Ju u preket te gjithe, sepse Izeti refuzoi
qe t i permendnit emrat per interesat tuaja, sepse ai LUFTEN e tij me Berishé
do t a coj deri ne fund!
Ti , Ed Alikaj, qe m a trajtove dje Izetin
si gjynafqar dhe lypes, ke kete msg nga Izeti: dergo ate Romeo neverine, t i terheqi ato leke qe i ke derguar,
sepse parate e njerezve si ty, qe te shesîn e dergojne msg private, per shpifje te nje tregtije te Izetit me
Berishen, ndotin edhe djallin vete!
Ti Zylfie Haklaj, u mashtrove pa asnje qendrese, kunder njeriut qe shkaterroi jeten per te mos te tradhetuar.. Gjyqi do behet! Asnje s do kursehet! As ti, Ismet… Per gjera qe ti i di mire!
Izeti eshte trim i trimave dhe s jua ka nevojen asnje vemje si ju! Sepse ka Zotin me vete, ka te drejten, me ka edhe mua! Me dukéni kaq qesharake, sa edhe Berisha ne grahmat e tij te fundit…Kete po ju transmetoj ne emer te Izetit! Po eshe ne emrin tim, qe me akuzuat si
spiune, si prostitute, etj… Sepse nuk mûd te pranonit qe nje femer t ju prishte planet tuaja karrieriste dhe financiare, dhe qe te donte Izetin me shume se cdo gje ne bote!
Degjoni o miq! Kush eshte ne burg? Kush eshte ne izolim total? Romeo? Ismeti? Apo trimi Izet Haxhia?
Po jedhin balte mbi mua, nje femer te vetme e te semure, po me kercenojne me jete e me femijet e mi!! I kam
te gjitha ne dore te avokates!!
Une nuk jam as Shote, e as viktime!Une jam dashuria e Izet Haxhise dhe do jepja me deshire jeten , per t i mbrojtur nderin e tij! Sepse Izet Haxhia as nuk shitet, as nuk blihet, more burrece fb, qe
merreni me gra e femije!!!
Dhe minimumi nuk do jete diskretitimi, por burgu!!!!
Tradhetare te ndyre, Jago te shpifur, qe mbani ere leku e interesi!
Mjere nena per ju, o te piset!
Hajde, hajdeni, m a mbyllni gojén , po ju a mbajti! O Romeo trimi me flete, o Ismet gjakprishuri qe shite vellain me keq se Juda Krishtin, dhe ju copat e budallenjve qe u mashtruar nga keta te dy!!!

40882588_1848257978595534_6509998710707978240_n

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.