Shkatërrohet banda shqiptare, tmerr për biznesmenët. Gjoba, kërcënime dhe dhunë

SHPËRNDAJE

Shkaterrohet nje bande e rrezikshme kriminale e shqiptareve ne Itali.  Mediat italiane bejne me dije se banda kriminale ishte bere tmerr per sipermarresit e biznesmenet ne Bergamo, te cilet i rrihnin, dhunonin, dhe kanosnin me jete ne kembim te gjovabe te majme.

banda

Policia ka leshuar 7 urdher arrestesh, qe po ekzekutohen nga policia ne Bergamo.

Ata akuzohen per nje sere veprash kriminale, qe nga grabitjet me dhune e me kercenim, te plagosjet, trafiku i droges dhe mbajtja e armeve.

Sipas policise, ndaj 3 shqiptareve rëndon dhe akuza e trafikut të drogës, ndërsa ndaj një tjetër anëtari po shqiptar, rëndon dhe akuza e shkeljes së ligjit të emigracionit.

Hetimet faktuan me filmime raste te shumta te kërcënimeve dhe dhunes ndaj disa pronarëve në disa lokale të provincës së Bergamos. Ne nje rast, ne pronari i ishte vene kusht te paguante 5 mijë eruo gjobe.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakEkzekutimi i dy personave në lokal, shqiptari ndryshoi dëshminë: Nuk i vrava unë, e mora krimin përsipër sepse...
Artikulli tjetërOpozita, komisione paralele në Kuvend, mblidhen në zyrën e Kryemadhit. Manja e nis me një urim për ...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.