“Shkarkimi do të ishte në tavolinë të nesërmen”/ Belind Këlliçi: Mentaliteti i kësaj qeverie ka ngelur në vitin 2004

| 15:09
SHPËRNDAJE

Belind-Kellici

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi thotë se nëse ministri i Infrastrukturës në një nga vendet anëtare të BE-së, do të filmohej në dreka luksoze ndërkohë që në vendin e tij do kishte përmbytje, shkarkimi do të ishte i sigurt.

“Në mos shkarkimi i menjëhershëm, dorëheqja do të ishte e padiskutuar”, shkruan ai në një postim në rrjetet sociale, teksa vijon se “kjo ndodh me individët politikë që kanë vetëdije qytetare, mendësi politike europiane dhe mbi të gjitha, kur në fokus kanë qytetarët”.

POSTIMI I PLOTE 

Në vendet e BE, nëse ministri i infrastrukturës do të filmohej duke ngrënë biftek 1000$, ndërkohë që vendi i tij përmbytej me dy ditë shi, shkarkimi do të ishte në tavolinë të nesërmen. Në mos shkarkimi i menjëhershëm, dorëheqja do të ishte e padiskutuar. Po kjo ndodh me individët politikë që kanë vetëdije qytetare, mendësi politike europiane dhe mbi të gjitha, kur në fokus kanë qytetarët.

Na kanë kthyer pas në kohë. Mentaliteti i kësaj qeverie ka ngelur në vitin 2004. Edhe atëherë shqiptarët ishin në ujë dhe kryeministri socialist harbohej në buzuqe greke.

Duhet seriozitet! Duhet punë konkrete! Duhet ndryshim!

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.