Shikoni pamjet/ Banda frymore e SHBA luan himnin shqiptar dhe atë amerikan. E pranishme edhe Yuri Kim

May 19, 2022 | 19:35
SHPËRNDAJE

Në kuadër të Javës Amerikane në Tiranë zhvillohen aktivitete të shumta. Sot në sheshin “Skënderbej” banda frymore e SHBA ka luajtur himnin shqiptar dhe atë amerikan.

Të pranishëm në këtë aktivitet kanë qenë të pranishëm kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, ministrja e Kulturës, Elva Margariti, por edhe zyrtarë të tjerë.

Deri në datën 21 maj, ambasada amerikane do organizoje një sërë aktivitetesh në Tiranë dhe Shkodër  ku përfshihet muzika rrok nga banda e forcave ajrore amerikane, shfaqje filmash dhe degustime me ushqime.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura