Shënoi gol ndaj Serbisë në Botëror, Zvicra nderon me çmim Xherdan Shaqirin

SHPËRNDAJE

Ai gol i shënuar në minutën e fundit nga Xherdan Shaqiri dhe festimi i tij me shqiponjë kundër Serbisë në Botëror do të mbahet mend gjatë nga të gjithë shqiptarët. Ndërsa në skuadrën e Zvicrës sot janë shpërndarë edhe çmimet respektive.

KALININGRAD, RUSSIA - JUNE 22:  Xherdan Shaqiri of Switzerland celebrates after scoring his team's second goal during the 2018 FIFA World Cup Russia group E match between Serbia and Switzerland at Kaliningrad Stadium on June 22, 2018 in Kaliningrad, Russia.  (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Somer dhe Lara Dikeman u shpallën lojtarët më të mirë të viti respektivisht te kombëtarja e meshkujve dhe ajo e femrave. Ndërsa për Xherdan Shaqirin Zivcra dha çmimin e golit më të mirë të vitit në fitoren 2-1 ndaj Zvicrës.

xherda

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.