“Shembuj qytetarie në ditë të vështira”- Rama publikon videon e të moshuarve duke shijuar ‘lirinë’: Sa shumë borxhe për ta

| 11:42
SHPËRNDAJE

Të moshuarit kanë shijuar orët e liridaljes duke mbushur rrugët dhe parqet e kryeqytetit.

Në një video të publikuar në Facebook nga kryeministri Edi Rama, ata shihen në distancë nga njëri-tjetrit dhe të pajisur me mjete mbrojtëse.

pensioniste koronavirus izolim kryeqytet3

Por vetëm një pjesë e të moshuarve nuk mbajnë maska e dorashka.

Kryeministri Rama tha se ata janë shembuj qytetarie në këto ditë të vështira dhe se ndaj tyre jemi borxhli sot e përgjithmonë.

“Dita e ❤️,❤️ Sa shumë shembuj qytetarie prej tyre në ditë të vështira e sa shumë borxhe për ta sot e gjithmonë❤️ #FALEMINDERIT🙏 #RESPEKT🙏 #MIRËNJOHJE🙏”- shkroi Rama.

Sipas udhëzime të dhënë nga qeveria shqiptare, pensionitë kanë mundësinë të dalin nga banesat e tyre gjatë fundjavës deri në orën 09:30.

pensioniste koronavirus izolim kryeqytet1 pensioniste koronavirus izolim kryeqytet2 pensioniste koronavirus izolim kryeqytet4 pensioniste koronavirus izolim kryeqytet5

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.