Shembja me tritol e “Prestige Resort”, Lorenc Vangjeli në Panorama TV: Mëkat! Duhet të gjendeshin zgjidhje të tjera, dinamiti është i papërshtatshëm

May 25, 2023 | 7:25
SHPËRNDAJE

Gazetari Lorenc Vangjeli komentoi mbrëmjen e sotme (24 maj) shembjet e “Prestige Resort” me tritol pak muaj më parë.

Capture

Vangjeli u shpreh në studion e emisionit “Log.” në Panorama TV se dinamiti është tërësisht i papërshtatshëm dhe në çdo rast duhet të gjendeshin zgjidhje të tjera.

resorti-658x450

“Dinamiti është tërësisht i papërshtatshëm. Dhe gabim e ka bërë. Do ta them edhe njëherë. Mëkat! Ka zgjidhje të tjera.

Por për ta kuptuar këtë histori duhet pranuar si aksiomë diçka, që media nuk është biznes. Media është mision. Nuk është një biznes që hyn në bursë. Bursa e medias është vetëm besueshmëria e saj në raport me publikun”, deklaroi ai.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura