Shembja e Teatrit/ Ndrenika në Kuvend: Me keqardhje, por këtu fillon lufta

SHPËRNDAJE

Aktori i njohur Robert Ndrenika ka bere nje tjeter deklarate te forte sot teksa ishte i pranishem ne mbledhjen e Komisionit te Kultures, bashke me disa artiste te cilet kane paralajmeruar se nese deri diten e premte nuk do te kene nje pergjigje per pr ligjin qe e kane quajtur arbitrar i cili parashikon shembjen e Teatrit, do te uzurpojne godinen e tij.

ndre

“MOS pjesmarrja e PS-së.. Mos ardhja e tyre na le pa fjale. PPP ne kete rast me teatrin dhe token eshte vjedhje dhe grabitje. Jo veten une.. Por ti jepet toka nje firme eshte shqeto vjedhje..

Me keqardhje por këtu fillon lufta, s’na dëgjon kush, s’na përfill, na përbuzin, na braktisin, jo vetëm ne si komunitet por edhe ju po ju mashtrojnë, kjo është grabitje, ka 20 vjet kjo tentativë për grabitje. Ajo tokë vërtet është e shtetit por është e komunitetit teatror, kanë lënë kockat njerëzit atje, e te vije nje Fusha, Kodra apo Mali e ta grabisi…Me lind ne mendje se do te vjedh kryeministri, ministresha. Më falni per tonin por keto fjale i kam nga shpirti”.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.