Shefja e kabinetit e Nikollës: Grushti i shtetit në Turqi arsye për Reformën në Drejtësi

Jul 16, 2016 | 10:01
SHPËRNDAJE

Ndërkohë që bota zjen pas kaosit, dhunës, e gjakut që pasoi tentativën për grusht shteti në Turqi, ka edhe nga ata që e shohin gjithe sa ndodhi, arsye për Reformën në Drejtësi në vendin tone.

Nuk është asfare humor. E ka thënë shefja e kabinetit të ministres së Arsimit.

Adriana Berberi shkruan se “grushti i shtetit në Turqi, arsye me shume per te cuar perpara reformen ne drejtesi dhe per te konsoliduar demokracine dhe institucionet qe e garantojne ate”.

berberi1

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

2 KOMENTET

Comments are closed.