Serbia shënon viktimën e parë nga koronavirusi

| 19:05
SHPËRNDAJE

Një burrë serb 59 vjeçar vdiq nga koronavirusi të premten, i cili shënon vdekjen e parë në vend nga pandemia, tha kryeministrja Ana Brnabic.

coronavirus

Fatkeqësisht kemi humbur një jetë të parë. Ne do të luftojmë për jetën e çdo personi,” tha Brnabic në një konferencë për shtyp, duke shtuar se burri erdhi nga provinca veriore e Serbisë, Vojvodina dhe më parë kishte qenë në gjendje të keqe.

Autoritetet shëndetësore të Ballkanit kanë konfirmuar deri më tani 135 raste të infektuar me koronavirus, me tetë persona të sëmurë rëndë dhe në spital.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.