Serbia dhe Kosova aktivitete festive në të njëjtën ditë, Presidenti Meta mesazh me ditëlindjen e së bijës

| 22:00
SHPËRNDAJE
 

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë sot në dy festa që janë zhvilluar në Tiranë, ku fillimisht në atë të Pavarësisë së Kosovës, ndërsa më pas edhe në Festën Kombëtare të Serbisë.

Festa e Pavarësisë së Kosovës është më 17 shkurt, ndërsa ajo kombëtare e Serbisë më 15 shkurt. Ambasadat e dy shteteve në Tiranë kanë vendosur që ceremonitë t’i zhvillojnë ditën e sotme.

Ilir meta per kufijte

Presidenti Meta dha mesazhe për arritjen e një marrëveshje mes dy vendeve, ndërsa i lidhi këto dy festa me vajzën e tij, Era.

Presidenti tha se 16 shkurti është festa e Serbisë, e Kosovës më 17 shkurt ndërsa në 16 shkurt festonte ditëlindjen e vajzës së tij, Era.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.