Senegali publikon listën për në Kupën e Botës, shumë lojtarë premtues në skuadër

| 20:56
SHPËRNDAJE
 

Skuadra afrikane e Senegalit ka bërë publike listën me 23 lojtarët e përzgjedhur për Kupën e Botës “Rusi 2018”, ku spikasin lojtarët si Sadio Mane, i cili konsiderohet ylli i skuadrës, Kulibali i Napolit, Kojate i Uest Hemit, Gueje i Evertonit, Niang i Torinos dhe Keita Balde i Monakos.

Football - 2018 World Cup Qualifiers - South Africa v Senegal - Peter Mokaba Stadium - Polokwane

Senegali bën pjesë në Grupin H së bashku me Poloninë, Kolumbinë dhe Japoninë. Shanset janë të mëdha që skuadra afrikane të surprizojë duke kaluar grupin.

LISTA E 23 FUTBOLLISTËVE:

Portierë

Aboulaye Diallo (Rennes, FRA)

Alfred Gomis (SPAL, ITA)

Khadim Ndiaye (Horoya, GUI)

Mbrojtës

Kalidou Koulibaly (Napoli, ITA)

Kara Mbodji (Anderlecht, BEL)

Lamine Gassama (Alanyaspor, TUR)

Moussa Wague (Eupen, BEL)

Youssouf Sabaly (Bordeaux, FRA)

Saliou Ciss (Valenciennes, FRA)

Salif Sané (Hannover, GER)

Mesfushorë

Alioune Ndiaye (Stoke City, ANG)

Cheikh Ndoye (Birmingham, ANG)

Cheikhou Kouyaté (West Ham, ANG)

Alfred Ndiaye (Wolverhampton, ANG)

Idrissa Gueye (Everton, ANG)

Sulmues

Mbaye Niang (Torino, ITA)

Diafra Sakho (Rennes, FRA)

Moussa Konaté (Amiens, FRA)

Ismaïla Sarr (Rennes, FRA)

Keita Baldé (Monaco, FRA)

Mame Biram Diouf (Stoke City, ANG)

Moussa Sow (Bursaspor, TUR)

Sadio Mané (Liverpool, ANG)

Senegal

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.