“S’duhet të humbasim njerëzillëkun për para”-  Dhunoi të moshuarin, i hiqet leja tregtarit tek Pazari i Ri

| 14:14
SHPËRNDAJE

Policia bashkiake i ka hequr lejen e ushtrimit të aktivitet një tregtari tek në kryeqytet pasi dhunoi një të moshuar.

policia bashkiake pazari i ri koronavirus izolim

Ngjarja ndodhi dy ditë më parë tek Pazari i Ri, ndërsa vendi ndodhet në shtetrrethim nga koronavirusi.

Nëpërmjet një postimi në Instagram, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se njerëzit nuk duhet të humbasin njerëzillëkun për para edhe pse jemi përpara një sfide të jashtëzakonshme.

“Kryeqyteti po kalon një sfidë të jashtëzakonshme, por kjo NUK është arsye që të humbasim njerëzillëkun e të vëmë fitimin para humanizmit! Subjektit GK, ku u dhunua i moshuari dje, IU HOQ LEJA E HAPËSIRËS – le të rrijë në karantinë disa kohë sa të rifitojë”, shkroi Veliaj.

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.