‘Save the Children’: 9 mijë fëmijë në nevojë pas tërmetit shkatërrues në Shqipëri

| 14:32
SHPËRNDAJE

Nderkohe qe ende nuk ka nje bilanc perfundimtar per pasojat e termetit tragjik qe goditi vendin tone, Organizata “Save the Children” thotë se rreth 9 mijë fëmijë janë në nevojë, te prekur nga termeti i se martes.Pasojat e termetit ne Durres-Zona plazhit (1)

Ne nje raportim te sotem, organizata shkruan se të paktën katër fëmijë janë midis vitkimave te termetit tragjik, nderkohe qe ne total, 9 mije femije kane nevoje per ndihme, pasi jane mes familjeve te prekura rende nga termeti.
Sipas Save The Children, ata janë të trembur dhe të shqetësuar dhe përveç tendave, shtretërve, batanijeve dhe mjeteve të higjienës personale, kanë nevojë edhe për mbështetje emocionale, mendore, psikologjike.

Save the Children po veprojnë në Durrës, Tiranë, Shijak dhe Fushë Krujë, ku po i përgjigjet nevojave të fëmijëve dhe familjeve të tyre.

3e901f33-f470-420d-b3a3-863099f14132 65dbc973-4b7a-42ad-a65a-96d441bd9934 6249bd95-38d9-472e-ba15-e6e0c423d922 bf2acbba-9633-45d8-844e-ad85c15b4e15

0d586b30-b140-4c46-af9f-a8576493be9e 32cf9f61-b2c5-45ea-a387-dc86cdf2b47c 104d3a7c-6209-41c5-8620-b49fe8c954a0 184e5037-a746-4a2e-b13f-53ec94c21ad2 ba61d35a-3f0f-46be-b146-bac41e031929 6feace14-55b7-4f63-ad95-2d23e6dfc0e5 c7231ec8-3594-4a5c-b3f8-c616f4c3dabd 8d5a2526-5b59-4916-8690-b90061dabf98

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.