Sampaoli e ka ndarë mëndjen, në krye të sulmit do të jetë…

SHPËRNDAJE

Duket se trajner i Argjentinës Horhe Sampaoli e ka pasur shumë të vështirë që të zgjedh për majën e sulmit argjentinas por ai e ka marrë vendimin e tij përfundimtar në lidhje me këtë çështje. Do të jetë sulmuesi i Mançester Sitit, Serxhio Aguero ai që do të mbështetet nga mesfusha argjentinase.

download

Trajneri gjithashtu ka vendosur që ta nisë me formacionin 4-2-3-1 dhe dyshja përpara portës do të jetë Luka Bilia dhe Havier Maskerano dy lojtarë më shumë eksperiencë. Ndeshjen e parë Argjentina do ta ketë përballë Islandës.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.