Samiti BE-Ballkani Perëndimor, pezullohet transporti publik në Tiranë. Ja orari kur do të nisë ndalimi i qarkullimit (VENDIMI)

Dec 5, 2022 | 21:28
SHPËRNDAJE

Ditën e nesërme në datë 6 Dhjetor, pjesa më e madhe e linjave të transportit publik në Tiranë do të jenë të pezulluara.

autobuza-urban

Bashkia e Tiranës ka marrë vendimin për pezullimin dhe devijimin e disa prej linjave të transportit në kuadër të masave për mbarëvajtjen e samitit BE-Ballkani Perëndimor.

Në vendim thuhet se të vetmit që do të lejohen të qarkullojnë janë autobusët e unazës së vogël me itinerar të shkurtuar.

640-0-njoftimi-358

© Panorama.al

Te lidhura