VIDEO/ Rusia bombardon qendrën tregtare të mbipopulluar në Ukrainë. Zelensky: Është e pamundur të imagjinohet numri i viktimave

Jun 27, 2022 | 16:48
SHPËRNDAJE

Një sulm me raketa ruse goditi një qendër tregtare të mbipopulluar me njerëz në qytetin qendror të Ukrainës, Kremenchuk, këtë hënën.

sulmi qendra tregtare

Në lidhje me ngjarjen reagoi dhe Presidenti Volodymyr Zelenskiy, i cili tha se më shumë se 1,000 njerëz ndodheshin në qendrën tregtare në kohën e sulmit.

Zelensky nuk dha detaje për viktimat, por tha: “Është e pamundur të imagjinohet numri i viktimave”.

© Panorama.al

Te lidhura