Rruga Thumanë-Rrogozhinë/ Braçe ironizon Ramën: A ka njëri nga qeveria të më thotë se pse duhet të…

SHPËRNDAJE

Deputeti socialist, njëherësh kryetar i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, ka kërkuar llogari nga qeveria, përse ka vendosur të shkurtojë në Kashar, aksin rrugor Thumanë-Rrogozhinë.

brace-470x355

“Nese ndodh kjo, atehere per te shkuar deri ne Rrogozhine duhet te ndalesh ne Kashar, te marresh autostraden e shkaterruar ne drejtim te Durresit, te hipesh ne mbikalim per te kaluar ne unazen qe po shkaterrohet deri ne Plepa”, shkruan ndër të tjera Braçe në postimin e tij në Facebook.

Postimi i plotë i Braçes

“A ka njeri nga qeveria ime te me thote, përse aksi Thumanë-Rrogozhinë duhet të shkurtohet në Kashar?

Nese ndodh kjo, atehere per te shkuar deri ne Rrogozhine duhet te ndalesh ne Kashar, te marresh autostraden e shkaterruar ne drejtim te Durresit, te hipesh ne mbikalim per te kaluar ne unazen qe po shkaterrohet deri ne Plepa, pastaj te marresh rrugen qe po i del asfalti e tashme te rrezikshme per shkak te stacioneve te furnizimit me karburat nga Plepat per ne Rrogozhine!

Vlen?

Per mua jo nese nuk arrin ne Rrogozhine sic ka qene idea dhe projekti fillestar prej vitit 2004”, shkruan deputeti socialis

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakFOTO/ Përgjigja fantastike e tifozit në provim bën xhiron e botës në internet
Artikulli tjetërVrau 17 studentë ditën e Shën Valentinit, prokuroria kërkon dënim me vdekje për Nikolas Cruz

S'KA KOMENTE

Comments are closed.