Rruga e re e Thethit/ Kryeministri Rama nxjerr pamjet: Ishte një kërkesë e kahershme e banorëve punëtorë (VIDEO)

Oct 31, 2021 | 8:30
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të dielë me pamje nga rruga e re e Thethit.

panje

Në postimin e kreut të qeverisë në rrjetet sociale ai thotë se rruga ka qenë një kërkesë e kahershme e banorëve, por edhe një nevojë e e përmbushur për atë shëmbëlltyre të bukur të turizmit malor.

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me rrugën e re të Thethit, një kërkesë e kahershme e banorëve punëtorë, po edhe një nevojë e vjetër tanimë e përmbushur për atë shëmbëlltyre të bukur të turizmit malor, ngritur në vite me mendjen e artë e me duart e palodhura të banorëve të zonës, ju uroj një të diel të qetë😍”, shkruan Rama.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura