Rrjeti Global i Bizneseve të Diasporës Shqiptare urojnë institucionet e reja të Kosovës: Besimplotë për integrimin euro-atlantik

Apr 7, 2021 | 8:58
SHPËRNDAJE

Rrjeti Global i Bizneseve të Diasporës Shqiptare i shtrirë në 25 shtete të botës e me qendër kryesore në SHBA, dhe Presidenti i saj, z.Nazar Mehmeti, e uron Kosovën për themelimin e institucioneve të saj pas Zgjedhjeve të 14 shkurtit 2021.

vatra

​Ky urim shkon për Z. Albin Kurti, me rastin e zgjedhjes së Tij –Kryeministër i Republikës së Kosovës dhe të Qeverisë së tij të re “Kurti 2”.

​Ky urim i përcillet dhe Znj. Vjosa Osmani për zgjedhjen e saj Presidente e Republikës së Kosovës.

​Ky urim i drejtohet dhe Kryetarit të ri të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

​Rrjeti Global i Bizneseve të Diasporës Shqiptare e Presidenti i saj z. Nazar Mehmeti shprehin besimin e plotë se institucionet e reja të Kosovës, do të punojnë të përkushtuar për shtetësinë e Kosovës, integrimet euro–atlantike të saj, zhvillimin në nivele të reja të ekonomisë e kulturës, sigurisë e mbrojtjes, të shëndetësisë e arsimit në Kosovë, për rritjen e klimës së mirë për bizneset e investimet e Diasporës në Kosovë.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.