Rritja e çmimit të naftës/ Petrit Vasili: Në Shqipëri kushton 33% me shtrenjtë se në Maqedoninë e Veriut, Rama spekulant

Mar 25, 2022 | 23:25
SHPËRNDAJE

petrit vasili

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas rritjes së çmimit të naftës në vendin tonë. Me anë të një postimi në Facebook, Vasili krahason çmimin e naftës në Maqedoninë e Veriut, që sipas tij është 33% më e ulët se në vendin tonë.

Numri dy i LSI ka publikua edhe një foto, që sipas tij tregon se në Maqedoninë e Veriut çmimi i naftës është 1.36 euro ose 1660 lekë të vjetra, ndërsa në Shqipëri është 2450 lekë të vjetra.

Reagimi i Vasilit

Çmimi naftes tani live ne ora 23 nga Maqedonia!

Ne Maqedoni nje liter nafte ne kete moment eshte vetem 84 denarë, ose 1.36 euro, ose vetem 1660 leke te vjetra.

Ne Shqiperi 2 euro ose 2450 leke te vjetra.

Ne Shqiperi nafta kushton 33% me shtrenjte se ne Maqedoni.

Ja çfare do te thote kur qeveris Edi Rama!

Bordi i Trasparences qe vendos cmimin e naftes eshte thjesht nje pazari i ndyre i Edi Rames me oligarket.

Edi Rama dhe oligarket si spekullante po pasurohen pa fund, me qindra milion euro, ne kurriz te shqiptareve!

© Panorama.al

Te lidhura