Rritet numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut, ndërrojnë jetë edhe dy persona. Bilanci i 24 orëve

| 14:50
SHPËRNDAJE

Ministria e Shëndetësisë se Maqedonise se Veriut njofton se sot 44 pacientë jane sheruar plotesisht nga koronavirusi.

koronavirus

Perhapja gjeografike: Në Shkup-5, Kumanovë-12, Prilep-9, Manastir-2, Kvadar-1 dhe Negotinë-2.

GJiothashtu ne 24 ore dy persona kane humbur jeten. Në spitalin “8 shtatori”, ka ndërruar jetë një pacient i moshës 55 vjeç, nga Prilepi. Ai kishte shkuar ne spital ne 22 prill, ndërkohë që 13 ditë ka qenë i ne intubim. Ndersa viktima tjeter eshte shenuar ne spitalin e Manastirit ka ndërruar jetë një pacient i shturar më 4 maj.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 292 persona dhe 13 prej tyre kane rezultuar pozitive me COVID-19. Kumanovë-1, Prilep-3, tetove-3 dhe Manastir-1.

Numri i përgjithshëm i të prekurve në Maqedonine e Veriut nga COVID-19 arrin në 1539, numri i të shëruarve është 1057, ndërsa kanë ndërruar jetë 88 persona. Për momentin numri i rasteve aktive është 394.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.