Rritet numri i rasteve të infeksionit në Mal të Zi, në 24 orë analizohen 243 mostra

| 10:19
SHPËRNDAJE

Edhe tre raste të reja janë konfirmuar te infektuar me virusin COVID-19 në Mal të Zi, duke e çuar numrin e pergjithshem ne 319 raste.

thumbnail_koronavirusi

Këto të dhëna janë bërë të ditura nga Instituti i Shëndetit Publik në Malin e Zi, mëngjesin e sotëm.

Siç raporton RTCG, gjatë 24 orëve të fundit janë analizuar 243 mostra. Që nga përhapja e pandemisë së Covid-19 në këtë vend janë shëruar 123 persona, ndërsa kanë vdekur pesë të tjerë.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.