“Rregullo marrëdhëniet me Evropën, po na kthyen në Shqipëri gjej vend e futu’, shikoni si reagon Rama ndaj qytetarit

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama, është mjaft aktiv në rrjetin e tij social “Facebook”.

rama-grupi1-300x155

Në statuset që publikon, merr shumë komente dhe reagime nga ana e qytetarë, të cilët i shkruajnë lidhur me përmbajtjen e postimit por jo vetëm. Një komentues i kërkon Ramës, që të rregullojë marrëdhëniet me Evropën, se po i ktheu shqiptarët në Atdhe, nuk kanë ku të shkojnë.

Replikat: 

Qytetari: Po kjo esht shqipria i magjinoni se egjith bota jep libra fal kurse ne shqiptaret i paguajm e po jemi te pa pam

Rama:  Cila e gjitha bote i jep librat fal Ismet apo ta kane thene tek PD-ja??

Qytetari: Shif dhe  se nuk na nxen te gjithve

Rama: Kurse ti shih e meso nga Ladi se me kte mendje qe paske je mbrapa shume

Qytetari: Pse genjen tpakten ca mbeshtet ti se kam trenjake ju jep 90 mij lek te vjetri kape lapsin bej llogarin del llogaria

Rama: Ylli fola per librat e shkolles qe jepen falas per te tretin, po do te te jene ngaterruar kufjet?

rrr

Te lidhura

 

Artikulli paraprakTakimi, “Luarasi” bashkëpunim me universitetet italiane
Artikulli tjetërFOTO/ Rama nuk e duron, mbyll veshët kur nis fjalën Kryemadhi

S'KA KOMENTE

Comments are closed.