Rregullat e reja për prostitutat gjatë pandemisë, dy pozicionet që do lejohen me klientët

| 20:54
SHPËRNDAJE

Punonjësit e seksit në Zvicër kanë hartuar një listë rregullash të cilat thonë se ulin rrezikun e transmetimit të Covid-19 në shtepite publike.

seks zvicer-1024x576

Ato jane ne pritje qe qeveria te jape urdhrin per te rifilluar ‘punen’.

Kjo industri në Zvicër është goditur rëndë nga pandemia, pasi qeveria urdheroi pezullimin e përkohshëm të prostitucionit dy muaj më parë, për shkak të pandemisë, shkruan Daily Mail.

Plani për të rihapur këtë industri u përgatit nga organizata ProKoRe.

Kjo e fundit thotë se pozicionet seksuale të cilat do lejohen sepse sigurojnë distancë të sigurt midis fytyrave, janë “doggy style” dhe “cowgirl reverse”.

Këto pozicione seksuale zvogëlojnë rrezikun e transmetimit të virusit përmes spërklave, shkruan portali mediatik zviceran Watson.

Të dy stilet lejojnë që gruaja të qëndrojë me fytyrë larg partnerit, duke shmangur kështu kontaktin ballë për ballë.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.