Rrëfimi shokues i ish- agjentit të CIA-s, zbulon dhuratën që i dha Bob Marley-t që e çoi në vdekjen e tij

SHPËRNDAJE

Është thënë se legjenda e muzikës, Bob Marley vdiq më 11 maj të vitit 1981 si pasojë e ndërlikimeve të gjurmuara te kanceri. Në korrik të 1977-s Marley u diagnostikua me një lloj melanoma malinje në gisht.

bob

Sipas mediave të huaja në atë kohë, thuhej se kjo plagë nuk u shkaktua nga një lëndim gjatë një ndeshje futbolli atë vit, por që ishte një simptomë e kancerit, tashmë ekzistues.

Si pasojë, përhapja e melanomës në mushkëritë dhe trurin e tij shkaktoi vdekjen e Bob-it. Ndërkohë fjalët e tij të fundit për të birin Ziggy ishin: “Para nuk mund të blejë jetën”.

Por së fundmi një ish-agjent i CIA-s pretendon se ai është përgjegjës i vdekjes së legjendës së muzikës.

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/rrefimi-shokues-i-ish-agjentit-te-cia-s-zbulon-dhuraten-qe-i-dha-bob-marley-t-qe-e-coi-ne-vdekjen-e-tij/

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.