Rrëfehet Ermal Mamaqi: Si ma dhuroi faqen i riu dhe u bëra i famshëm në “Facebook”

SHPËRNDAJE

Juristja Eni Çobani dhe moderatori Ermal Mamaqi janë pjesë e panelit të ‘Studio e hapur’ me Eni Vasilin në News 24. Tema e kësaj nate i është dedikuar ‘mbretërve të rrjeteve sociale’ , pas një studimi të UET, ku ishin renditur 10 njerëzit më të pëlqyer në rrjetet sociale.

Ermal Mamaqi i cili kryeson listën, i ndjekur nga kryeministri Rama, i pyetur nga moderatorja se si ka mundur që ‘tua rrëmbejë vëmendjen’, është shprehur:

“Duke postuar humor, gjëra që nuk bezdisin njerëzit. Unë e kapa menjëherë këtë gjë, punësova 2-3 njerëz që kujtdo t’i kthente përgjigje, tu postonte fotot… Unë e vlerësoj online, sepse ishte suksesi im individual, e vlerësoj më shumë sesa televizioni apo shfaqjet në skena të ndryshme, sepse ke një audiencë më të matshme.  Unë e konsideroj veten në mes dhe e kam çliruar nga skllavëria se nuk merrem me të. Me administrimin e rrjeteve sociale merret një djalë”- tha Mamaqi.

Lajmin e plotë e lexoni te linku: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/mbreterit-apo-sklleverit-e-rrjeteve-sociale-pergjigjen-ermal-mamaqi-eni-cobani-mesila-doda/

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakAnaliza e Redi Jupit: Kombëtarja nuk ka ekuilibër dhe qarkullim topi, ishim më mirë me De Biazin
Artikulli tjetërFSHF “masakron” klubet, i detyron të luajnë 4 ndeshje brenda 10 ditëve

1 KOMENT

  1. Eni Çobani ,Sudja e 2017tes, kerkon te ngreje reputacioni duke dale dhe kerkuar per te dale ne emisione si njeri qe mer vesh pergjithcka,o pika ty moj teveqele,qe mashtron hapur,aman se vdiqem se qeshuri kur pershendet Shqiptaret qe te ndjekin nga India hahaha.

Comments are closed.