Rrëfehet Ermal Mamaqi: Si ma dhuroi faqen i riu dhe u bëra i famshëm në “Facebook”

SHPËRNDAJE

Juristja Eni Çobani dhe moderatori Ermal Mamaqi janë pjesë e panelit të ‘Studio e hapur’ me Eni Vasilin në News 24. Tema e kësaj nate i është dedikuar ‘mbretërve të rrjeteve sociale’ , pas një studimi të UET, ku ishin renditur 10 njerëzit më të pëlqyer në rrjetet sociale.

Ermal Mamaqi i cili kryeson listën, i ndjekur nga kryeministri Rama, i pyetur nga moderatorja se si ka mundur që ‘tua rrëmbejë vëmendjen’, është shprehur:

“Duke postuar humor, gjëra që nuk bezdisin njerëzit. Unë e kapa menjëherë këtë gjë, punësova 2-3 njerëz që kujtdo t’i kthente përgjigje, tu postonte fotot… Unë e vlerësoj online, sepse ishte suksesi im individual, e vlerësoj më shumë sesa televizioni apo shfaqjet në skena të ndryshme, sepse ke një audiencë më të matshme.  Unë e konsideroj veten në mes dhe e kam çliruar nga skllavëria se nuk merrem me të. Me administrimin e rrjeteve sociale merret një djalë”- tha Mamaqi.

Lajmin e plotë e lexoni te linku: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/mbreterit-apo-sklleverit-e-rrjeteve-sociale-pergjigjen-ermal-mamaqi-eni-cobani-mesila-doda/

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakAnaliza e Redi Jupit: Kombëtarja nuk ka ekuilibër dhe qarkullim topi, ishim më mirë me De Biazin
Artikulli tjetërFSHF “masakron” klubet, i detyron të luajnë 4 ndeshje brenda 10 ditëve

1 KOMENT

Comments are closed.