“Ronaldinjo më theu derën e dhomës dhe më nxorri jashtë”, Maksi Lopez tregon bëmat te Barcelona

| 19:17
SHPËRNDAJE

Duke përfituar nga kjo periudhë pauze të gjatë për shkak të pandemisë së Koronavirusit, sulmuesi argjentinas Maksi Lopez, ka rrëfyer një nga hapat e tij më të rëndësishëm në karrierë, transferimin nga River Plejt te Barcelona. Në një prononcim special për “Mundo Deportivo”, 36-vjeçari ka folur edhe për miqësinë special me Ronaldinjon, teksa është shprehur:

dt.common.streams.StreamServer (1)

“Transferimi të Barcelona ishte përvoja ime e parë në Europë, pasi kisha luajtur vazhdimisht në Argjentinë. Kisha qenë vendimtar në “Superclasico”, me ekipin tim, River Plate. Ne e tuntam atë ndeshje, vetë bëra një paraqitje të shkëlqyeshme, çka më hapi dyert për t’u transferuar të Europës.

U bashkova me një ekip, ku luanin shumë lojtarë të rëndësishëm. Pra, pata fatin të luaj edhe përkrah Ronaldinjos, një kampioni të vërtetë. Ai më ndihmoi shumë në ambientimin te Barcelona, si brenda dhe jashtë fushës. Në fillim ishte shumë i vështirë integrimi, kuptimi dhe shkrirja në dinamikën e grupit”.

Thyerja e derës së dhomës- Një herë u ktheva i lodhur në shtëpi, nga stërvitja. Kur mbërriti ai, shkelmoi derën për të hyrë dhe më nxori jashtë.

Ne shkuam për darkë së bashku dhe ai më prezantoi me qytetin. Ronaldinjo ka qenë gjithmonë i tillë, me të gjithë shokët e skuadrës. Një njeri që të bënte pjesë të gëzimit të tij brenda fushës dhe në jetën e përditshme. Krijuam një grup shokësh me të vërtetë të mirë, me të ruajmë kontaktet edhe sot. Bashkë me mua mbërritën aty Markez, Zhuli, Tiago Mota, Beleti. Ishim shumë të afërt, një grup fantastik, që arriti rezultate të mira në fushë”, tregoi Maksi Lopez.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.