Roman Abramoviç pranë lamtumirës te Çelsi, kërkon të shesë klubin londinez për…

SHPËRNDAJE

Duket se Roman Abramoviç është gati për ti dhënë lamtumirën skuadrës së Çelsit. Manjati rus duket se ndihet i dorëzuar përballë sheikëve të Mançester Sitit dhe PSG-së të cilët ofrojnë sot në treg shuma të majme për të marrë lojtarë. Ndërsa Abramoviç në vitet e fundit ka mbetur disi në hije pasi nuk është se ka bërë ndonjë blerje të madhe.

Roman-Abramovich_A_2406067b

Sipas asaj që bën me dije “Thr Sunday Times, manjati rus është gati për të shitur klubin dhe për këtë gjë ka angazhuar bankën e Nju Jorkut “Raine Group”. Vlera e klubit londinez sipas vlerësuesve llogaritet deri në 2 milionë paund dhe për Abarmoviçin do të ishte një biznes i mirë pasi në 2003-shin ai e ka blerë 10 herë më pak.

2A185C2200000578-3143769-Abramovich_wants_to_spend_another_billion_pounds_on_Chelsea_befo-a-8_1435647271238

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.