Rinis funksionimi i tregjeve të lëvizshme në Fier, Bashkia nxjerr hartën dhe u bën apel tregtarëve: Ja çfarë të keni me vete

| 14:12
SHPËRNDAJE

harta tregjet

Duke nisur nga dita e neserme ne Fier do te rifilloje funksionimi i rregullt i tregjeve te levizshme.

Bashkia ka bere publike harten dhe ka bere apel per tregtaret qe te jene te pajisur me maska, doreza dhe dezinfektante, e po ashtu te respektojne distancen e sigurise.

Njoftimi i Bashkise

Nisur nga dita e neserme (E enjte 26 Mars 2020), do te rifilloje funksionimi i rregullt i tregjeve te levizshme ne qytetin e Fierit.
🟢 Tregtaret e ketyre tregjeve, duhet te jene te pajisur me te gjitha mjetet e nevojshme te sigurise dhe higjenes (maska, dorashka, dezinfektante), ne menyre qe cdo konsumator te jete i sigurt ne produktet qe do te bleje.
🟢 Lusim qytetaret te respektojne distancen me njeri-tjetrin dhe oraret e caktuara nga qeveria.
🟢 Ne kete fotografi mund te shihni grafikun e diteve ne te cilat tregu funksionon gjate javes.
Bashke do ja dalim!
Frike jo, kujdes po.

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU