“Rilindja e urren futbollin”/ Vasili reagon për bojkotin e Superiores: Ndryshon Kushtetutën brenda natës, kurse për sportin…

| 20:50
SHPËRNDAJE
 

rama vasiliPër nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasili Rilindja e urren futbollin. Në një reagim për bojkotin e ndjeshjeve të superligës, Vasili thotë se Rilindja bën ligje brenda natës për koncesionet miliardere te oligarkëve kurse për ndryshimet ligjore për sportin nuk ka kohe.

“Rilindja e urren futbollin dhe nuk i bën përshtypje që vetëm në Shqipëri nuk luhet futboll si në asnjë vend të Europes.

Rilindja bën ligje brenda natës për koncesionet miliardere te oligarkëve kurse për ndryshimet ligjore për sportin nuk ka kohe.

Rilindja brenda natës ndryshon Kushtetutën për votat ndërsa ligjet për sportin nuk i ndryshon “dot”.

Mijëra njerëz të botës së futbollit shqiptare si lojtare, stafe trajnerësh dhe mijëra punonjës të tjerë ndihmës janë të bllokuar për shkak te një kryeministri dhe një qeverie, destruktive dhe te paafte qe vetëm prishin gjithçka”, shkruan Vasili në Facebook.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.