Rikuperimi për në Botëror, Nojer nis javën vendimtare

SHPËRNDAJE

Nëse skuadra bëri një ditë e gjysmë pushim në fundjavë, Manuel Nojer preferoi të bënte një tur me biçikletë në Tirol, ku natyra dhe relievi i dhanë mundësi të shijonte një ministërvitje. Dje skuadra rifilloi stërvitjen dhe për Nojer kjo është një javë vendimtare. Trajneri Lëv deklaroi para disa ditësh se portieri do të udhëtojë me skuadrën vetëm nëse rikuperohet plotësisht dhe të jetë gati të luajë si numri 1.

manuel-neuer-getty-900x485

Në program janë ndeshjet miqësore me U-20, aty do të shihet edhe forma aktuale e portierit në lojë. Gjatë stërvitjes Manuel ka shfaqur një dëshirë të madhe për t’u rikthyer, ai kërkon me çdo kusht të udhëtojë në Rusi për të mbrojtur portën e kombëtares gjermane.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.