Riatdhesohet shqiptari i dënuar me burg nga Gjykata italiane, u kap me drogë në makinë dhe u gjobit me…

| 23:29
SHPËRNDAJE

Një 28-vjeçar shqiptar i arrestuar nga policia italiane në muajin maj, pasi u kap me drogë, është riatdhesuar ditën e sotme.

droga

Gjykata e Perugias e dënoi shqiptarin me 1 vit e 4 muaj burg dhe e gjobiti me 800 €.

Arrestimi

Dyshimet e policisë se shqiptari trafikonte drogë nisën pasi brenda një zone parkimi në një qendër tregtare, afër zonës Settevalli, ai qëndronte pas një makine dhe bente lëvizje të dyshimta.

Kur u afrua policia shqiptari nuk mundi të jepte shpjegime për praninë e tij në parking, apo atë që po bënte ne makinë.

Pas kontrollit të ushtruar nga policia u gjet dhe sekuestrua drogë. Nga hetimet e mëvonshme u vërtetua se droga mund të paketohej në 24 doza, të cilat më pas do t’i shiteshin klientëve.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.