Rezultuan pozitivë me koronavirus pas turneut të bamirësisë, shërohen tenisti i famshëm rus dhe bashkëshortja

| 17:48
SHPËRNDAJE

Tenisti i njohur serb, numër një në botë, Novak Djokovic dhe gruaja e tij rezultuan negativ në testin ndaj koronavirusit.

Ata rezultuan pozitiv me COVID-19 pasi u kthye nga Zadar, Kroaci, ku po mbahej turneu i bamirësisë Adria Tour, por që u ndërpre, pasi një prej pjesëmarrësve njoftoi se ishte  infektuar.

103911061-49bb4631-9b54-494c-b09e-498d1c959bd0

Të dy, Djokoviç dhe gruaja e tij nuk kanë pasur asnjë simptomë në dhjetë ditët e fundit të izolimit.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.