Renditja e Superiores/ Partizani merr “frymë”, triumfi me Teutën i dërgon në mesin e tabelës

Nov 26, 2021 | 21:07
SHPËRNDAJE

Partizani arriti të marrë një fitore jetikë përballë Teutës duke hedhur pas krahëve rezultatet jo të mira të fazës së parë. Një nisje perfekte nga skuadra e Dajës prej të cilës pritet shumë.

KATEGORIA-SUPERIORE logo

Ky triumf, ka ndikuar dhe në renditjen e të kuqve të cilët tani e shohin vetën në vendin e 5-të në kuotën 12 pikëve.

Ndërsa Teuta ngelet vendnumëro me një pikë më shumë se Partizani. Skuadra e drejtuar nga Edi Martini ka 4 ndeshje pa fitore, duke hyrë në krizë rezultatesh.

“ABISSNET SUPERIORE”-JAVA 10

SOT

Partizani-Teuta 2-1

Zhunior (pen) 90’, Cara 90+6’ / Gjorgiev 26’

NESËR

Skënderbeu-Tirana 16:45

Vllaznia-Laçi 19:45

TË DIELËN

Dinamo-Kastrioti 13:45

Kukësi-Egnatia 13:45

RENDITJA

renditja

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura