Raporti i Venecias/ Zëdhënësi i Presidentit i përgjigjet Ballës: Çështja, e qartë si kristali. Zero shkelje të Kushtetutës

| 12:10
SHPËRNDAJE

“Sa për Presidentin, çështja është e qartë si kristali: ZERO SHKELJE TË KUSHTETUTËS”.

Me kete deklarate ka reaguar zedhenesi i presidentit, pas deklarates se bere nga kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, pak pasi Komisioni i Venecias miratoi raportin per Meten, duke bere edhe disa propozime.

Meta-Tedi-768x512

Sipas Balles, Presidenti Meta nuk ka bërë asnjë përpjekje për dialog, ndersa ka theksuar se sipas tij, kreu i shtetit shkeli të drejtën themelore për t’u zgjedhur.

Zedhenesi i Presidentit, ka thene se porpozimet e tij, “gajasën sot të madh e të vogël në Komisionin e Venecias. Hëngri një dajak të fortë, por mënd nuk zuri, dhe vazhdon propogandën bajate me titra të porositura”.

Reagimi i Tedi Blushit 

Propozimet e Tao Tao-s gajasën sot të madh e të vogël në Komisionin e Venecias.
Hëngri një dajak të fortë, por mënd nuk zuri, dhe vazhdon propogandën bajate me titra të porositura.
I kujtoj Tao Tao-s “hurin” që mori nga raporteri i çështjes për rrjedhjen në media të Draf-Opinionit, për keqpërdorim politik. Dhe nëse nuk është ftilluar akoma, ai dhe delegacioni që e shoqëron, le të bëjnë një vizitë në Bienalen e Venecias, se ndoshta u bie stresi.
Sa për Presidentin, çështja është e qartë si kristali: ZERO SHKELJE TË KUSHTETUTËS.
Tani të gjithë të bashkuar të mbështesim kuqezinjtë në sfidën e mbrëmjes.

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.