Raporti i DASh për terrorizmin/ Reagon Ministri i Brenshëm: Vlerësim dhe inkurajim për punën e përbashkët! Policia mbetet e përkushtuar në këtë luftë

Dec 17, 2021 | 16:11
SHPËRNDAJE

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar pas raportit të publikuar nga DASh në lidhje me terrorizmin, ku vlerësohet pozitivisht efiçenca e treguar nga Shqipëria në këtë fushë.

bledi cuci

Çuçi në reagimin e tij i shpreh falenderimin agjensive ligjzbatuese amerikane për mbështetjen dhe besimin e treguar në këtë fushë, si dhe i siguron ato se bashkëpunimi do të vijojë në të njëjtat nivele.

Reagimi

Raporti i DASH për terrorizmin, vlerësim & inkurajim në luftën e përbashkët. Ministria e Brendshme & Policia Shtetit mbeten të përkushtuar/angazhuar maksimalisht kundër terroristëve të njohur/dyshuar & akteve të tyre, përfshi financimin. Si MB do të vijoj të mbështes forcimin më tej të sigurisë kufitare, proceseve të verifikimit/shkëmbimit të info mbi hyrjet në kufijtë e vendit, riatdhesimin e grave/të miturve nga Siria & shpalljen të padëshiruar & dëbimin e kujtdo që paraqet kërcënim për. Faleminderit agjencive amerikane për mbështetjen ndaj Shqipërisë, besimin & bashkëpunimin në luftë kundër # terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm.

© Panorama.al

Te lidhura