Rama uron besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Nevruzit, poston foton e veçantë të teqesë së Sari Salltikut

Mar 22, 2022 | 8:21
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Nevruzit. Përmes një postimi në facebook, ku ka shpërndarë një foto të teqesë së Sari Salltikut, Rama uron të gjithë besimtarët në këtë ditë të shënuar.

rama

Postimi i plotë:

MIRËMËNGJES

dhe me teqenë magjike të Sari Salltikut e me urimin për besimtarët bektashinj në këtë ditë të shënuar sot për ta, ju uroj të gjithëve një ditë me dritë brenda vetes

 

© Panorama.al

Te lidhura