Rama tregon historinë e Sugares: Rroga minimale s’të kënaq, por…

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten sot me nje tjeter histori te atyre qe dalin nga skema e ndihmes ekonomike dhe punesohen nga ndermjtesimi ne Zyren e Punes.

sugare-stafa

Kete radha flet Sugare Stafa, nena e tre femijeve qe ka qene me dnihme ekonomike 38 mije leke dhe tani punon ne nje fabrike cantash.

“Isha me ndihme ekonomike, 38 mije leke, jam vete i peste ne shtepi, burri dhe tre femijet. Zyra e Punes me solli keti ne nje fabrike cantash, rroga 240 mije leke ne muaj”- thote ajo.

Mesazhi i Rames 

MIRËMËNGJES dhe me këtë shprehje të së vërtetës së thjeshtë se rroga minimale është larg së qeni e mjaftueshme për të qenë të kënaqur, po është shumëfish më tepër se sa ndihma ekonomike, ju uroj një ditë të mbarë ?

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.