Rama publikon videon: Ja si bëhet vlerësimi i dëmeve në ndërtesat e prekura nga tërmeti

| 22:46
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, ku shpjegohen hapat që ndiqen në procesin e vlerësimit të dëmeve në ndërtesat e prekura nga tërmeti.

Në video shpjegohet se fillimisht bëhet fotografimi i objektit, më pas kalohet në hapat e tjerë ku përcaktohet koha  e ndërtimit dhe tipologjia, për të kaluar tek struktura dhe materialet me të cilat është ndërtuar objekti dhe më pas tek shkalla e dëmtimit.

Edi-Rama-2-1-600x400

Rama shkruan se informacioni nga inspektimi i grupeve të verifikimit në terren administrohet nëpërmjet një formulari të standardizuar, të përgatitur mbi modelet e Bashkimit Europian, Bankës Botërore dhe Kombeve të Bashkuara.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.